قوانین و مقررات

تعدادی از شرایط و قوانین استفاده از نرم‌افزارها و محصولات این مرکز به شرح ذیل است:

  1. کلیه حقوق و منافع مادی و معنوی نرم‌افزارها و محصولات مشابه تولیدشده، متعلق به گروه بالقرآن می‌باشد که این حقوق شامل (و نه محدود به) کلیت نرم‌‏افزار‌‌ و اجزاء آن ازجمله شیوه‏‌هاى فنى و تحقیقاتی به‌کاررفته در نرم‌‏افزار‌‌، متون الکترونیکى، فراداده‌های متنی و غیرمتنی، اعراب‌گذارى کلمات، نشان‌گذارى متن (فرمت)، غنى‏‌سازى و تصحیح متون، فهرست‏‌هاى متنوع، صوت‏‌ها، تصاویر، فیلم‌‏ها، پویانمایى‌‏ها، نقشه‌ها، آمار و ارقام، جدول‌هاى نمایشی، صفحات گرافیکى، طراحى‌‏ها و اجزاى هر یک از آن‌ها و غیره است و قوانین حق نشر و توزیع و تکثیر مصوب جمهوری اسلامی ‏ایران و معاهدات بین‌المللى از آن حمایت میکند.
  2. استفاده از نسخه‌های غیرمجاز نرم‌افزارها (اعم از لوح فشرده، نسخه پشتیبان - ایمیج - یا کپی برنامه) از نظر شرعی و قانونی ممنوع است. کاربر گرامی تنها مجاز به استفاده از لوح فشرده اصلی یک نرم‌افزار یا نسخه پرتابل (کپی شده روی هارد یا سیستم رایانه) تهیه‌شده از گروه بالقرآن یا نمایندگی‌های مجاز آن می‌باشد و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق تکثیر غیرقانونی برنامه‌ها را ندارد
  3. نرم‌افزارهای این مرکز بر روى حداکثر یک رایانه - متعلق به شما - قابل‌نصب و استفاده می‌باشد و خریدار حق واگذاری یا کپی برنامه روی سیستم سایر اشخاص را نخواهد داشت.
  4. ارائه برنامه‌های گروه بالقرآن در قالب‌هایی به‌جز قالب‌های ارائه‌شده از طریق این مرکز - ازجمله ارائه نرم‌افزارهای در قالب موبایلی و ... - نقض آشکار حقوق این مرکز بوده و غیرقانونی است و هرگونه ارائه نرم‌افزارهای مذکور و به هر شکلی تنها در انحصار این مرکز خواهد بود.
  5. گروه بالقرآن ، حق تکثیر یا استفاده از منابع الکترونیکى محصولات خود را جز در مورداستفاده‌ی شخصی از نسخه‏‌ى مجاز خریداری‌شده آن، به هیچ‌یک از کاربران نهایی نداده است. هیچ‌یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی نمى‏توانند از منابع مذکور در پایگاه‏هاى اینترنتی خویش استفاده کنند یا در نرم‌‏افزار‌‌هاى دیگر قرار داده و تکثیر کنند، بفروشند یا اهداء نمایند یا به هر نحو دیگر در اختیار دیگران قرار دهند. کاربر گرامی مجاز نیست که کتاب یا بخش‏هایى از یک کتاب را از درون نرم‌‏افزار‌‌ استخراج نموده و به صورت مستقل یا در نرم‌افزار‌‌ى دیگر تکثیر نماید، بفروشد یا به هر نحو در اختیار دیگران قرار دهد یا آن را به چاپ رساند. این ممنوعیت شامل کلیه‏‌ى اطلاعات موجود در برنامه، اعم از منابع مکتوب، صوتی، تصویری، لوگوها و آرم‌های اختصاصی این مرکز و هر نوع اطلاعات دیگر که در برنامه از آن‌ها استفاده شده است، نیز می‌شود.